TZ_banner

CESTA DO TVOJZEMÍ VSTUPUJE DO ČESKÝCH KIN

Náš film Cesta do Tvojzemí vstupí 11.srpna do českých kin.

Je to film vyprávějící příběh desetiletého Rikiho, jeho nové drzé kamarádky Emmy a opičáka Tidlinga, kteří se vydávají na dobrodružnou výpravu do Tvojzemí. Svět fantazie ožije výraznými hlasy herců, jako jsou Jan Cina, Jan Vondráček, Klára Issová, Martin Myšička nebo Václav Neužil. Do kin film uvede společnost Forum Film. 

Ambiciózní celovečerní snímek producentů Petra Badače a Barbory Budinské s rozpočtem 94 miliónů korun prošel filmovým fóry na festivalech v Chorvatsku, Švýcarsku, Německu a Francii a pracovalo na něm více než patnáct výtvarníků a animátorů z celé Evropy, od Irska po Českou republiku. Cesta do Tvojzemí tak vyniká promyšleným výtvarným stylem s detailními pozadími evokujícími epický videoherní pocit tolik přitažlivý pro mladé diváky, kteří už hledají něco víc než „dětskou“ animaci. Výtvarný koncept filmu čerpá ze stop-motion vizuality, která byla inspirací pro stylizaci postav a prostředí a tvorby textur. Výtvarný koncept je však přenesený do digitálního prostředí a film je animovaný jako klasický CGI 3D film. Jedinečnost technologického zpracování spočívá ve využití herního enginu Unity při finalizování filmu a renderování.

Film vznikl v koprodukci společností plutoon (Slovensko), BFILM.cz (Česká republika), The Pack (Belgie) a RTVS, snímek podpořily Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie, belgický fond screen.brussels, Ministerstvo kultury SR, vlámský filmový fond VAF, program MEDIA a Bratislavský kraj.