sarkan_online_CZ

NAŠE FILMY NA FESTIVALU ANIMA

Naše krátké filmy byly vybrány do krátkometrážních sekcí programu. 41. ročník bruselského festivalu nabídne v souvislosti s letošním českým předsednictvím v EU i další speciální program Czech-In, v rámci kterého se za účasti českých autorů představí několik pásem současné české animované tvorby a české filmové školy.

Festival proběhne od 25. února do 6. března. Do hlavní sekce festivalu byl zařazen mezinárodně úspěšný film režisérky Michaely Pavlátové Moje Slunce Mad a francouzsko-německo-český snímek Přes hranici režisérky Florence Miailhe. Oběma režisérkám budou navíc věnovány samostatné večery v rámci festivalového programu Futuranima, který je určen filmovým profesionálům. 

Součástí programu festivalu budou v rámci sekce zaměřené na českou kinematografii nazvané Focus Czech-In i dvě pásma krátkých filmů, které sestavil Pavel Horáček, programový ředitel libereckého festivalu AniFilm.  Součástí výběru filmů jsou filmy úspěšné na mezinárodních festivalech včetně na Oscara nominované Dcery od Darii Kaščejevové, snímku Milý tati od Diany Cam Van Nguyen, který vyhrál na festivalech v Torontu nebo Londýně, Pračka od Alexandry Májové, která soutěžila na dalším významném festivalu v Clermont-Ferrand, snímek Sestry od Andrey Szelesové úspěšný v Annecy. Druhé pásmo určené dětem je nazvané Chic Czech a zahrnuje například film Pouštět draka od Martina Smatany, který byl vybrán na Berlinale, nebo Betonovou džungli od Marie Urbánkové, která se rovněž objevila v Clermont-Ferrand.