srdce-veze-2021-slovensky-film

CESTA DO TVOJZEMÍ (2022)

Menu

O FILMU

animovaný, SK/CZ/BE, 2022, 86 min.

„Na těhle šedivých betonových blocích, do kterých jsem se musel kvůli mámě přestěhovat, není vůbec nic, co bych mohl mít rád.. Není divu, že nás táta nechce navštívit, ani nám zavolat. Vlastně se o mě nezajímá nikdo. Tak se přestanu zajímat i já. A odejdu pryč…“

Riki, desetiletý chlapec, uteče z domova. Zachytí totiž záhadný nouzový signál, který vysílá lesklý kamínek. Ten má zvláštní sílu – odnese Rikiho do dechberoucího paralelního světa – do Tvojzemí, kde se nádherné stroje procházejí po zlatavých pouštích a věda a příroda spolu pokojně koexistují.

Zdá se, že všichni v Tvojzemí touží po získání tohoto pokladu, protože z něj celá země čerpá sílu a jeho vlastnictví zaručí majiteli velkou moc. Zářící kámen poprosí Rikiho o ochranu. Splyne s ním a ukryje se v jeho srdci.

S kým by měl Riki sdílet své tajemství? S jeho novou drzou kamarádkou Emmou? S Metalmanem, mocným robotem a poradcem Prezidenta? S Tidlingem, opičím generálem? Nebo s nikým? Komu může věřit? Riki musí doručit tajemný kámen, kterému se také říka „Srdce věže“ tam, kam patří. Je to jediný způsob, jak se může vrátit domů a zachránit své vlastní srdce.

Cesta do Tvojzemí je celovečený animovaný film pro děti a debutem režiséra Petra Budínského.

Projekt je realizován v koprodukci s BFILM (SK), plutoon (SK), The Pack (BE) a RTVS (SK). Realizaci filmu podpořili slovenský Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie, belgický fond screen.brussels, Ministerstvo kultury SR, vlámsky filmový fond VAF, grantový program Evropské unie Kreativní Evropa MEDIA a Bratislavský samosprávní kraj.

logo_avf_150px
logo_sfk_150px
logo_screenbrussels_150px
logo_MKSR_150px
logo_vaf
logo_MEDIA_CZ_150px
logo_BSK_150px

TRAILER

FESTIVALY A OCENĚNÍ

Projekt byl prezentován na těchto fórech:

Regional Pitching Forum, Animafest Zagreb 2015 v Záhřebu, Chorvatsko
Coming Soon, Fantoche International Animation Film Festival 2016,  Baden, Švýcarsko
Cartoon Springboard 2016 v Halle, Německo
Cartoon Movie 2021, Francie
MIFA – Gap Financing 2021, Annecy, Francie

TVŮRCI

Režie: Peter Budinský
Scénář: Katarzyna Gondek, Peter Budinský, Barbora Budinská, Patrik Pašš
Dramaturgie: Kristína Májová
Producenti: BFILM (SK) – Peter Badač, plutoon (SK) – Barbora Budinská, The Pack (BE) – Jan Hameeuw
Koproducenti: BFILM.cz (CZ), RTVS (SK)
Výtvarné návrhy: Marteen Hermans
Režie animace:
Radek Růžička
Střih:
Douglas Boswell, Arthur Uberti, Jan Hameeuw
Zvuk:
Jan Paul
Hudba:
Martin Hasák

PETER BUDINSKÝ

Peter (1983) absolvoval obor animovaný film na Filmové a televizní fakultě Vysoké školy múzických umění v Bratislavě. Studoval program Erazmus na katedře animace RITS v Bruselu v Belgii. Vytvořil několik krátkých filmů a videoklipů, z nichž nejúspěšnější byly filmy Alfonzova moucha, Bird of Prey a tWINs. Všechny byly uvedeny a oceněny na mezinárodních festivalech.

Po ukončení studia začal pracovat na volné noze v Bratislavě na Slovensku na různých animovaných projektech, krátkých filmech a videoklipech. V roce 2013 založil v Bratislavě na Slovensku vlastní animační studio plutoon. plutoon nabízí komplexní služby v oblasti animace nejen filmařům, ale také reklamním agenturám, dalším produkčním společnostem a individuálním klientům. Studio vytváří animované televizní spoty, instruktážní videa, hudební videoklipy, produktové prezentace, postprodukci, speciální efekty a další audiovizuální obsah pro širokou škálu společností a projektů.

director_budinsky

Filmografie:

Alfonzova moucha (krátký animovaný film, 2008)
Bird of Prey (krátký animovaný film, 2009)
tWINs
(krátký animovaný film, 2011)

GALERIE

KONTAKTY

BFILM_CZ_cmyk_up

Producent
BFILM – Peter Badač
peter(at)bfilm.cz

plutoon

Producent
plutoon – Barbora Budinská 
barbora(at)plutoon.sk