divocina_banner

DIVOČINA (2025)

Menu

O FILMU

hraný, CZ, plánovaná premiéra: 2025

Příběh o rodinných přízracích, divokých prasatech a konci světa, který si každý představujeme jinak. Drama Divočina je existenciální groteskou o budování a boření rodinných mýtů, lásce, paměti a pomíjivosti.

Celovečerní debut Evženie Brabcové.

Vývoj filmu finačně podpořil Státní fond kinematografie a grantový program Evropské unie Kreativní Evropa MEDIA. Projekt získal cenu Filmové nadace pro nejlepší scénář.

logo_sfk_150px
logo_MEDIA_CZ_150px
download

TRAILER

FESTIVALY A OCENĚNÍ

Projekt byl prezentován na těchto workshopech a fórech:

MFI Script 2 Film Workshop 2020, Řecko
Sofia Meetings 2020, Sofia, Bulharsko

TVŮRCI

Režie: Evženie Brabcová
Scénář: Evženie Brabcová, Aneta Honzková
Dramaturg: Petra Soukupová
Producent: BFILM.cz – Peter Badač

EVŽENIE BRABCOVÁ

Evženie (1983) po maturitě na literárním gymnáziu Josefa Škvoreckého studovala FAMU. Je filmová střihačka, editorka, dramaturgyně a spoluautorka dvou scénářů. V posledních třinácti letech se podílela na vzniku mnoha českých i mezinárodních dokumentárních celovečerních filmů. Např. Nikdy nebylo líp, 2006 (r. I. Miloševič), Gottland, 2014, (r. více autorů), Hledá se prezident, 2013, (r. T. Kudrna). Rovněž spolupracovala s polskou režisérkou Krystynou Krauze na filmu o Agnieszce Hollandové nazvaném Návrat Agnieszky H. (2013) a na filmu Bratříček Karel (2016). Ten byl stejně jako film FC ROMA nominován na Českého lva za nejlepší český dokument 2016. Hraný film Mars Benjamina Tučka, byl premiérován na KVIFF 2018. Ze zahraničních spoluprací se jednalo například o film pro ARTE, Follow me: Arabische Videostars (2018), který vznikl ve spolupráci s režisérem Faridem Eslamem. Nyní se podílí na vzniku celovečerního animovaného filmu Moje slunce Maad režisérky Michaely Pavlátové.

Kromě profese filmové střihačky je spoluautorkou dvou scénářů (Kytlice Zimmer Frei, 2012 a O čo ide Idě, 2016). Je autorkou krátkých filmů (Chata, 2012 a Pan Mireček, 2010). V roce 2017 byla s námětem ke svému filmovému debutu – The Weekend House vybrána pro účast na rezidenční Nipkow Programme v Berlíně, určeného pro filmové profesionály z celé Evropy. V září 2018 vyšla v nakladatelství NFA kniha o Ludvíku Švábovi, Uklidit až po mé smrti, na které pracovala jako editor společně s Jiřím Horníčkem. Během let 2018/2019 se zúčastnila mezinárodních workshopů Sources 2 a MIDPOINT jako script consultant a development trainee. V roce 2019 pak reprezentovala české filmové tvůrce na Berlinale Talents.

divocina_director

Filmografie:

 

GALERIE

KONTAKTY

BFILM_CZ_cmyk_up

Producent
BFILM – Peter Badač
peter(at)bfilm.cz

BFILM – Jakub Rálek
jakub(at)bfilm.cz